Blog Joanny Chołuj o kulturze, duchowości, edukacji, leczeniu naturalnym, o alternatywnej wizji świata i prawdziwej historii Polski Lechii
Blog > Komentarze do wpisu

coraz dalej od naszego humanizmu i natury

DSC_0027

Stary opuszczony dom, tuż za posesją moich rodziców i dziadków. Stary, piękny, drewniany. Ale już dawno nikt tam nie mieszka. Zamieszkiwali go ludzie, którzy wyjechali za granicę, potem lokatorzy. Podobno jest bardzo zniszczony od wewnątrz.

Ogarnia mnie smutek, gdy o tym myślę. W Świdrze, tam, nikt tak naprawdę nie szanuje starych domów. Nikt nie pragnie już mieć takich starych naturalnych drewnianych domów. Prawie wszystkie zniszczono, albo obudowano z zewnątrz cegłą, zamiast odbudować je na drewniany sposób. Pozostało kilka. Patrzy się na nie z dezaprobatą , bo zwykle zamieszkuje kilka biedniejszych rodzin. Są zaniedbane. Podwórka brudne. Jest też kilka chlubnych wyjątków świdermajer, które ktoś z własnej zapewne kieszeni pięknie odremontował i ma piękną willę. Ktoś świadomy.

Drewniany dom jest bardziej naturalny, zdrowszy. Cegła jest zimna. Moim zdaniem cegła jest całkowicie obca naszemu klimatowi. W górach są tylko drewniane domy, te klasyczne. Zawsze takie były, bo trzymają ciepło.

Murowane domy zaś to tradycja południa. We Francji na południu są tylko murowane małe domki, z małymi oknami i grubymi murami, aby nie przepuszczały ciepła. Tam takie mury dają chłód. Po co takie mury mają dawać chłód w Polsce?

Choć oczywiśćie istnieje też tradycja ziemianek, ale ziemia to też naturalny surowiec, i dobrze izoluje i ciepło trzyma i chłód.

Jak słucham wykładów z Akademii Bosej Stopy albo Cohabitatu nt naturalnego budownictwa, to dochodze do wniosku, że dziś wszystko jest postawione na głowie. Tak jak mówi Icke - medycyna zabija, prawo prowadzi do bezprawia, i przemocy, wszystko czyni z nas niewolników, a CO NAJMNIEJ oddala nas od naszego humanizmu i natury.

czwartek, 15 czerwca 2017, joannacholuj
joanna chołuj, omnibus, zajęcia dla dzieci, angielski, francuski, hiszpański, zajęcia kreatywne, zajęcia językowe, alternatywna wiedza, alternatywna szkoła, edukacja domowa, lechia, lechici, prawdziwa historia, edukacja demokratyczna, kuchnia pięciu przemian, TCM, tradycyjna medycyna chińska, indywidualizm, prasłowiańska wspólnota, toksyczne związki, indoktrynacja, nwo

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu: