Blog Joanny Chołuj o kulturze, duchowości, edukacji, leczeniu naturalnym, o alternatywnej wizji świata i prawdziwej historii Polski Lechii
Blog > Komentarze do wpisu

Stary park miejski w Piasecznie - przeobrażenia. Pozytywne czy negatywne?

DSC_00153

Narzekałam kiedyś na Park Miejski w Piasecznie. A raczej na to co się z nim aktualnie dzieje. Czy ja jestem przeciwko tak zwanym - rewitalizacjom? Tak, teraz jestem. Kiedyś to oznaczało odmalowanie lamp, ochronę przyrody, postawienie lepszych drewnianych ławek w parku. Teraz oznacza to zwykle jak tu - przekopanie połowy terenu parku. Zoranie go, zniszczenie starej murawy. Nasadzenie potem nowej, nowej trawy która nigdy nie jest taka jak wieloletnia stara. Oznacza to też wkopanie całego systemu rur, kabli i kamer. Co dla mnie jest zwykłym działaniem NWO. Kamery są wszędzie i wifi jest wszędzie. Jedno jestr narzędzie kontroli i obserwacji (ale ja naprawdę coś się dzieje , tzn jest np zamach to jakoś żadna kamera nie działa. dziwne nie?!) a drugie jest narzędziem zniszczenia. Wifi powszechne jest zwyczajnie niezdrowe dla organizmu ludzkiego i dla natury.

W tym parku miałam nadzieję, nie wszystko wyjdzie na złe, ale ewidentnie powycinano dużo drzew, i mniej go już jakby oddziela od pakingu i ulicy. Nie będzie aż tak zacisznym miejscem.

Zastanawiam się też czemu wycięto specjalnie kiedyś zasadzone wzdłuż brzegu jeziora krzewy czeremchy i jaśminu. Chodziło o widok na jezioro z daleka? Hmm, ja lubiłam to oddzielenie jeziora od parku. Poza tym i muszki, komary pozostawały wtedy bardziej nad jeziorem i robiły się takie piękne dwie części parku.

Nie wiem co się dzieje z alejkami. Są nieskończone, rozumiem, że nałoży się tu jakiś piasek żwir? Teraz po kamykach nie da się chodzić. Wygląda to fatalnie.

Jedyną pozytywną sprawą jest dla mnie odslonięcie budynku pałacyku, w którym była? jest? szkola dla dziewcząt. Być może będzie odnowiony. Powinien być, Tak samo jak druga zabytkowa budowla w głębi parku. Usunięto mur drewniany, który otaczał pałacyk. Ten mur faktycznie raził i straszył.

Dokładniej o budynkach i historii parku napiszę, gdy park zostanie ukonczony i będzie to jakoś po ludzku wyglądac. Teraz nie ma co zdjęć robić więcej.

DSC_00114

DSC_00173

DSC_00042

DSC_00022

DSC_00082

DSC_00138

DSC_00124

DSC_00145

DSC_00163

czwartek, 15 czerwca 2017, joannacholuj
joanna chołuj, omnibus, zajęcia dla dzieci, angielski, francuski, hiszpański, zajęcia kreatywne, zajęcia językowe, alternatywna wiedza, alternatywna szkoła, edukacja domowa, lechia, lechici, prawdziwa historia, edukacja demokratyczna, kuchnia pięciu przemian, TCM, tradycyjna medycyna chińska, indywidualizm, prasłowiańska wspólnota, toksyczne związki, indoktrynacja, nwo

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu: